Na grafice widać pięć śrubokrętów, które symbolizują darmowe narzędzia od Google

Przydatne i darmowe narzędzia od Google

Wszystkie narzędzia, których potrzebujesz do zarządzania swoim biznesem, czasem, pracą i mediami społecznościowymi, masz właściwie pod ręką – w telefonie, ewentualnie w komputerze. Z wielu z nich możesz korzystać bezpłatnie. Sprawdź, jakie znajdziesz przydatne i darmowe narzędzia od Google.

Google Formularze

Kiedy skorzystać? Gdy chcesz poznać opinię swoich klientów i odbiorców.

Żeby jak najlepiej dopasować produkt lub usługę do potrzeb swoich klientów, najlepiej zapytać ich o oczekiwania. Trudno jednak porozmawiać z każdym z nich z osobna, a potem zebrać i przeanalizować dane. Ale Google ma na to rozwiązanie – dzięki formularzom staje się to bardzo łatwe. Wystarczy opracować ankietę, udostępnić ją odbiorcom i poprosić o wypełnienie. Narzędzie zaprezentuje Ci gotowe statystyki, z których możesz wyciągnąć wnioski.

Google Trends

Kiedy skorzystać? Gdy chcesz wiedzieć, kiedy i gdzie odbiorcy interesują się tematami związanymi z Twoją branżą.

Jeśli chcesz wiedzieć, czym aktualnie interesują się Internauci, nie musisz codziennie przekopywać się przez miliony stron. Google udostępnia świetne narzędzie, które zrobi to za Ciebie – Google Trends.

Google Keep

Kiedy skorzystać? Gdy chcesz zanotować pomysł lub myśl, zanim ucieknie.

Nigdy więcej fruwających wszędzie karteczek z notatkami 😉 Google Keep umożliwia tworzenie zapisków różnego rodzaju – głosowych, tekstowych, z załącznikami. Poza tym oprawa wizualna notatek nie tylko jest miła dla oka, ale i funkcjonalna. Dzięki ich różnorodności od razu widać, czego notatka dotyczy.

Profil Firmy Google

Kiedy skorzystać? Gdy chcesz pokazać swoim klientom, co się u Ciebie dzieje i gdzie znajduje się Twoja firma.

Profil Firmy Google to absolutny must have, gdy prowadzisz biznes, zwłaszcza jeśli działasz stacjonarnie, lokalnie. Jest to Twoja wizytówka w Google – za darmo! Na profilu możesz wpisać informacje na temat marki, umiejscowić się w Google Maps i zamieszczać aktualności. Warto z tego korzystać – dzięki aktualizacjom Google widzi, że Twoja firma żyje i może pamiętać o tym przy pozycjonowaniu 😉

Google Authenticator

Kiedy skorzystać? Gdy chcesz zmaksymalizować bezpieczne logowanie się do strony lub mediów społecznościowych.

Google Authenticator to aplikacja, którą możesz wykorzystać, gdy masz włączoną opcję dwustopniowego logowania się do swojego profilu lub witryny. W pierwszym etapie wpisujesz hasło, a w drugim kod, który generujesz w aplikacji. Dzięki temu zapewniasz sobie większe bezpieczeństwo. Nawet jeśli ktoś spróbuje włamać się na Twoje konto, bo zdobył lub odgadł hasło, pokrzyżujesz mu plany.

Bonusowo – kolejne darmowe narzędzia od Google

W bonusie przypominamy Wam o dodatkowych narzędziach od Google, o których już pisaliśmy.
Google przygotowało dwie aplikacje do sprawdzania szybkości strony. Jedna z nich jest bardziej ogólna, a druga bardziej dostosowana do testowania mobilnych wersji stron.
Tu znajdziesz artykuł o tym, jak sprawdzić szybkość swojej strony.

Google umożliwia też sprawdzenie, skąd pochodzi ruch na Twojej stronie.