Jubileuszowa reklama Fanty zobrazowana poprzez kalendarz

Reklama Fanty – nie zawsze warto grać nostalgią

Nostalgiczna reklama Fanty z okazji jej jubileuszu – tu przecież nie może być wpadki! Temat wdzięczny i sympatyczny. Tęsknota za starymi dobrymi czasami włącza się czasem każdemu, a przecież słodki napój wywołuje głównie miłe wspomnienia. Problem pojawia się, gdy “stare dobre czasy” są dobrane dość niefortunnie…

Wspominki z okazji jubileuszu

Taką wpadkę zaliczyła Fanta w 2015 r. Z okazji 75-lecia marka postanowiła przypomnieć swoje początki. W reklamie opowiedziano o tym, jak w Niemczech zabrakło składników do produkcji Coca-coli, więc pracownicy wpadli na genialny pomysł, aby z tych dostępnych stworzyć nowy napój. Jego smak okazał się FANTAstyczny. I tak właśnie powstała Fanta! Urocza historia, prawda?

Reklama Fanty z wojennym podtekstem

No nie do końca… Czujni odbiorcy jubileuszowej kampanii dodali dwa do dwóch (obchodzony jubileusz i miejsce powstania napoju) i zauważyli, że Fanta narodziła się w III Rzeszy… Nietrudno było wywnioskować, że składników zabrakło, bo na kraj nałożono embargo ze względu na wywołaną przez niego wojnę. Wisienką na torcie okazało się hasło, które uświetniło kampanię: “Świętujmy rocznicę i wspominajmy stare, dobre czasy z nową Fantą Classic”.

Reklama Fanty wciąż jest w sieci

Reklamę można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/qAJXHPaWUWw

Jeśli chcesz przeczytać więcej wpisów o nieudanych reklamach, to zapraszamy na nasz blog:
Nieudana reklama “niezniszczalnego Volvo”
Rosyjska szkoła namingu
Krwawa Loteria Pepsi