Na zdjęciu widać kota, który symbolizuje temat wpisu: reklamy z kotami czyli przegląd reklam z okazji Dnia Kota

Reklamy z kotami – przegląd z okazji Dnia Kota

Dziś 17 lutego, a to oznacza, że swoje święto obchodzą samozwańczy władcy Wszechświata… Tak, mowa o kotach. Jeśli macie w domach mruczące i puchate źródła szczęścia, nie zapomnijcie zaserwować im dziś jakiegoś smaczka. A wszystkich bez wyjątku zapraszamy do przeczytania wpisu, w którym zebraliśmy ciekawe reklamy z kotami.

Kot w składzie porcelany

Wbrew temu, jak poważny wizerunek próbują budować koty, to raczej wiadomo, że uwielbiają one zabawę. I to szczególnie w miejscach, które niekoniecznie do tego mają służyć 😉 Ikea postanowiła to wykorzystać i przeprowadzić ciekawy eksperyment. Na moment jeden ze sklepów marki stał się ogromnym placem zabaw dla stu kotów.
Efekty zostały przedstawione w tej reklamie, a jej głównymi bohaterami są właśnie mruczki.

Cat’s office

Francuska firma telekomunikacyjna Bouygues Telecom przedstawiła swoich pracowników jako koty. Jak widać w tej reklamie, doskonale sobie radzą. Opiekunowie mruczków śmiało mogą wysyłać je do roboty w korpo, aby dokładały się do zakupu puszek 😉

Koty na Dzikim Zachodzie

EDS (Electronic Data Systems) to jeden z większych dostawców usług IT, który został wykupiony przez HP. Marka miała bardzo ciekawy pomysł na kampanię. Reklama utrzymana jest w konwencji filmowej, a akcja dzieje się na Dzikim Zachodzie. Tylko że kowboje zajmują się wypasem… kotów. Reklama zdobyła sporo uznanych marketingowych nagród. Skojarzenia między westernem z kotami a firmą dostarczającą usługi IT są dość luźne, ale kampania się udała. Miała ona wpływ na zwiększenie świadomości marki. Reklamę możecie obejrzeć tutaj.

Reklamy z kotami i czekoladą – dwie słodkości w jednym

Kitkom co prawda nie wolno czekolady (jest trująca!), ale reklamować mogą ją jak najbardziej. Obie słodkości wspaniale się uzupełniają 😉 Kinder w swojej reklamie pokazał kota, który umila swojej opiekunce jedzenie słodyczy grą na pianinie.

Koci macho

W kampanii reklamowej Shreka wystąpił znany z tego filmu Kot w butach. Treść budzi skojarzenia ze znanymi reklamami Old Spice i jest to spójne z wizerunkiem Kota, bo aż kipi on testosteronem. Fun fact: Kot nawiązuje do latynoskiego ideału męskości (np. śpiewa pod melodię znaną z filmu Desperado, wtrąca w wypowiedzi hiszpańskie słowa), a głos w oryginale podkłada mu Antonio Banderas.

Podobne zestawienie reklam przygotowaliśmy z okazji Dnia Psa i znajdziecie je tutaj.