świnka skarbonka google ads - czy warto inwestować w taką kampanię?

Google Ads – czy warto inwestować w ten rodzaj reklamy?

Witryny Grupy Google odwiedza codziennie średnio niemal milion osób z Polski. To jeden z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejszy, serwis. Nic więc dziwnego, że sporo firm korzysta też z platformy reklamowej Google’a, czyli Google Ads. To potężne narzędzie stało się już w zasadzie nieodłączną częścią strategii marketingowych. Z dzisiejszego wpisu dowiesz się, jakie są zalety Google Ads. Czy warto inwestować w tej rodzaj reklamy w przypadku Twojego biznesu?

Jak działa Google Ads?

Google Ads to platforma reklamowa Google. Narzędzie jest bardzo rozbudowane i daje sporo możliwości. Dla każdej kampanii można określić cel, na jakim zależy reklamodawcy. Są to m.in. przejścia do witryny czy odwiedziny w sklepie stacjonarnym. Ogromną zaletą Google Ads jest opcja wyboru miejsca, w jakim przekaz ma się wyświetlać. To z kolei jest ściśle związane z materiałem, który zostanie użyty w reklamie.

I tak mamy np. kampanie tekstowe w wyszukiwarce, które wyglądają jak standardowe wyniki wyszukiwania; reklamy graficzne, które mogą wyświetlać się nie tylko w Google, ale też w innych serwisach sieci reklamowej Google; reklamy wideo wyświetlane na Youtube; kampanie produktowe w sekcji “zakupy” w wyszukiwarce czy kampania mailowa w Gmailu.

Google Ads – czy warto zainwestować w taką kampanię?

W jednym z wpisów podawaliśmy już kilka wskazówek, które mogą pomóc w określeniu, czy kampania Google Ads będzie odpowiednia dla Twojego biznesu. Teraz opowiemy o kilku zaletach tej platformy reklamowej. Wyjaśnią one, dlaczego warto zainwestować w taką kampanię. 

Precyzyjne targetowanie

Google Ads umożliwia precyzyjne targetowanie reklam, co oznacza, że reklamy są wyświetlane tylko tym osobom, które są zainteresowane danymi produktami lub usługami albo np. wpisywały określone słowo kluczowe w wyszukiwarkę. Możesz określić też kryteria takie jak lokalizacja geograficzna, wiek, płeć, zainteresowania czy nawet zachowanie online, co pozwala dotrzeć do odpowiedniej grupy docelowej.

Szeroki zasięg

Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie, a Google Ads umożliwia wyświetlanie reklam na różnych platformach, takich jak wyszukiwarka Google, YouTube, witryny partnerskie oraz w aplikacjach mobilnych. Dzięki temu reklamy mogą dotrzeć do ogromnej liczby użytkowników, nawet na całym świecie.

Elastyczność budżetu

Google Ads jest elastyczny pod względem budżetu, co oznacza, że możesz kontrolować, ile chcesz wydać na reklamy w określonym czasie. Możesz zacząć od niewielkiego budżetu i stopniowo go zwiększać. Albo rozbudowywać kampanię i dokładać środki do tych “nowych” części. Kontrolę nad budżetem daje też możliwość określenia maksymalnego budżetu dziennego i wybór sposobu rozliczenia (np. za kliknięcie).

Pomiar wyników

Jedną z kluczowych zalet Google Ads jest dokładny pomiar wyników kampanii. Możesz śledzić liczby kliknięć, wyświetleń, konwersji i inne wskaźniki. Jest to możliwe dzięki połączeniu systemu Google ze stroną Twojej firmy, np. postawioną na WordPressie, co jest stosunkowo proste. Dzięki temu masz opcję bieżącej weryfikacji efektywności reklam, testowania kilku ich wersji w celu wyboru najbardziej skutecznej. Taka praca na “żywym” materiale daje szansę na modyfikację strategii, aby osiągnąć lepsze wyniki.

Szybkie rezultaty

Po uruchomieniu kampanii reklamowej w zasadzie od razu masz dostęp do informacji o jej skuteczności. Możesz zauważyć wzrost ruchu na stronie, zwiększenie liczby konwersji w stosunkowo krótkim czasie. A do tego otrzymujesz dane na temat odbiorców – w jakiej grupie wiekowej i wśród jakiej płci Twoje reklamy cieszą się większym zainteresowaniem.

Na koniec warto wspomnieć, że nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi na pytanie “jaki budżet muszę przeznaczyć na kampanię”? To zależy od rodzaju biznesu, jaki prowadzisz, celu, który chcesz osiągnąć, rodzaju kampanii, czasu jej trwania i stopnia rozbudowania. Ponadto większość kampanii (nie tylko Google, ale też np. na Facebooku) odbywa się na zasadach aukcji. Oznacza to, że koszty kampanii uzależnione są też od Twojej konkurencji. Im więcej reklamodawców chce wyświetlać się takiej samej grupie odbiorców w tym samym czasie, tym stawki będą wyższe. 

Trudno znaleźć bardziej potężne, skuteczne, a przy tym stosunkowo proste w obsłudze narzędzie reklamowe niż Google Ads. Czy warto inwestować w ten rodzaj kampanii? Tak, o ile nie robimy tego po omacku, a działania odpowiadają określonej z góry strategii marketingowej. Dobrze wykorzystane może przynieść znaczące korzyści, przyczynić się do zwiększenia widoczności marki, generowania leadów i zwiększenia sprzedaży.

Jeśli chcesz porozmawiać o konkretach, zachęcamy do kontaktu!